Coming Up...
14:10:17
Tennis - ATP Challenger Yokohama Match
109m
Tatsuma Ito 1.16
Kaito Uesugi 5.30
Soccer - Indian I League
5h 19m
Minerva Academy FC 1.58
Draw 3.55
Aizawl 6.20
Tennis - ATP Dubai Match
6h 49m
Gleb Sakharov 5.30
Philipp Kohlschreiber 1.16
Snooker - Welsh Open Match
6h 49m
Jamie Barrett 3.05
Ian Burns 1.39
Snooker - Welsh Open Match
6h 49m
Chen Zifan 3.15
Zhou Yuelong 1.36
Snooker - Welsh Open Match
6h 49m
Fang Xiongman 2.60
Yuan Sijun 1.50
Snooker - Welsh Open Match
6h 49m
Scott Donaldson 2.01
Fergal OBrien 1.81
Snooker - Welsh Open Match
6h 49m
Barry Hawkins 1.11
Niu Zhuang 6.60
Snooker - Welsh Open Match
6h 49m
Dominic Dale 1.35
Chris Totten 3.25
Tennis - ATP Dubai Match
6h 49m
Stefanos Tsitsipas 1.61
Mikhail Kukushkin 2.33
Basketball - Korean WKBL
6h 49m
Yongin Samsung Blueminx (w) +1.0 1.71
Shinhan Bank S Birds (w) -1.0 2.14
Basketball - FIBA World Cup Asia Qualifiers
7h 19m
South Korea 1.73
New Zealand 2.11
Basketball - FIBA World Cup Asia Qualifiers
8h 49m
Hong Kong +37.0 1.98
China -37.0 1.83
Tennis - ATP Dubai Match
8h 49m
Roberto Bautista Agut 1.16
Florian Mayer 5.20
Tennis - ATP Dubai Match
8h 49m
Robin Haase 1.42
Quentin Halys 2.88
Ice Hockey - Russia Junior Hockey League
9h 19m
HC Altay Ust-Kamenogorsk U21 +3.5 1.85
Stalnye Lisy U21 -3.5 1.95
Tennis - ATP Dubai Doubles Matches
9h 29m
D Istomin / D Nestor 2.38
R Gasquet / P-H Herbert 1.58
Ice Hockey - Russia Junior Hockey League
9h 49m
Snezhnye Barsy U21 3.40
Draw 5.10
HC Sarmaty U21 1.73
Snooker - Welsh Open Match
9h 49m
Wang Yuchen 3.10
Peter Ebdon 1.38
Snooker - Welsh Open Match
9h 49m
Xiao Guodong 1.36
Chris Wakelin 3.15
Melton Race 2 - Dnr Logistics Pace Final
Distance: 2240m
Track: Good
Weather: Fine
Start Time: 5:59 PM
Final Results
Winners STAB NSWTAB TATTS SP TF
1st 9. Magical Marn
D: Zac Phillips
1.10 1.10 1.10 - -
1.04 1.20 1.00    
2nd 1. Flight Officer
D: Lisa Bartley
1.60 1.30 1.70    
3rd 10. Soho Leviathan
D: Michael Stanley
1.60 1.80 1.60    
Exotics
Quinella (9/1) 4.10  
Exacta (9/1) 3.40  
Trifecta (9,1,10) 8.40  
First Four (9,1,10,13) 96.80  
# Runner (Barrier) Fixed WinFixed PlaceMiddle TOTEMiddle Tote (Place)
1 Flight Officer
D: Lisa Bartley
16.00 1.65 MT 1.60
2 Valentina Brave
D: John Caldow
81.00 5.00 MT 7.70
3 The Cullector
Scratched @ 08:01 24/08/17
4 Itscitemint
D: David Murphy
101.00 6.00 MT 6.60
5 Lady Bellissimo
D: Glenn Douglas
14.00 1.60 MT 2.20
6 Braghetta
Scratched @ 08:55 25/08/17
7 Run Rabbit Run
D: Mark Yole
151.00 8.50 MT 10.00
8 Tejays Candyman
D: Monique Burnett
71.00 4.60 MT 5.70
9 Magical Marn
D: Zac Phillips
1.15 FPlc MT 1.20
10 Soho Leviathan
D: Michael Stanley
12.00 1.50 MT 1.60
11 Jaccka Wilco
D: Brad Chisholm
91.00 5.50 MT 7.30
12 Validated
Scratched @ 15:04 24/08/17
13 Goodtime Bobby
D: Jason Camilleri
101.00 6.00 MT 8.10
Sort By Number Sort By Dividend Sort By Name
Win, Eachway and Place (Pays 1,2,3)
Favourite vs Field
Magical Marn 1.15
Any Other Runner 5.39