Coming Up...
23:46:01
Shenzhen Open 1st Round Live
Andreas Seppi 5.00
Albert Ramos-Vinolas 1.18
China Championship 1st Round Live
Allan Taylor 15.00
John Higgins 1.04
China Championship Qualifiers 1st Round Live
Ding Junhui 1.04
Lee Walker 14.00
Wuhan Open 1st Round Live
Kiki Bertens 1.15
Belinda Bencic 5.60
Wuhan Open 2nd Round Live
Polona Hercog 3.90
Shuai Zhang 1.27
Russian Kontinental Matches
13m
Traktor Chelyabinsk 2.77
Draw 4.30
Salavat Yulaev Ufa 2.10
Russia Cup Womens Matches
13m
Impuls Volgodonsk (w) +2.5 1.56
Samrau-UGNTU (w) -2.5 2.43
Russia Junior Hockey League
73m
Russkie Vityazi U21 1.48
Draw 5.70
Taifun U21 4.60
Russia Junior Hockey League
73m
Loko Yaroslavl U21 1.34
Draw 6.50
HC Chaika U21 5.80
Russia Vysshaya Hokkeinaya Liga
103m
Khimik Voskresensk 3.10
Draw 4.00
Neftyanik Almetyevsk 2.01
Russian Premier League
103m
Kryliya Sovetov 4.60
Draw 3.25
FK Krasnodar 1.83
Russia Junior Hockey League
103m
Almaz U21 1.46
Draw 5.70
Mytischenskie Atlanty U21 4.70
Russia Junior Hockey League
133m
Kapitan Stupino U21 2.83
Draw 4.80
Amurskie Tigry U21 1.97
Russia Junior Hockey League
133m
Krylya Sovetov U21 4.40
Draw 5.90
Dynamo St Petersburg U21 1.48
Egypt Premier League
133m
Wadi Degla 3.25
Draw 2.72
ENPPI 2.53
Belarus Premier League
133m
Gorodeya 2.56
Draw 2.81
Neman Grodno 3.20
Czech Liga
133m
FK Jablonec 2.74
Draw 3.35
Viktoria Plzen 2.46
Polish Ekstraklasa
133m
Korona Kielce 1.83
Draw 3.55
Zaglebie Sosnowiec 4.20
Greek Super League
133m
Panaitolikos 1.87
Draw 3.15
Lamia 4.60
Russia Vysshaya Hokkeinaya Liga
133m
Buran Voronezh 3.00
Draw 4.40
Rubin Tyumen 1.97
Chester - Eng Race 7 - Eng Race 7 - Racegoers Club 50th Anniversary Handicap (gentleman Amateur
Distance: 1600m
Track: Soft
Weather: Overcast
Start Time: 2:17 AM
Final Results
Winners STAB NSWTAB TATTS SP TF
1st 4. Intense Style (3) 71.5kg
J: Mr J Harding
3.10 3.10 ND - -
2.10 1.60 ND    
2nd 12. Bell Heather (4) 67kg
J: Mr P Millman
2.10 3.20 NSD    
3rd 9. Misu Pete (8) 67.5kg
J: Mr C A Jones
3.60 4.20 NTD    
Exotics
Quinella (4/12) 14.70  
Exacta (4/12) 10.60  
Trifecta (4,12,9) 171.30  
# Runner (Barrier) Fixed WinFixed Place
1 Magic City (10) 73kg
J: Mr J M Andrews
34.00 8.00
2 Storm Ahead (2) 72.5kg
J: Mr W Easterby
5.00 1.85
3 Espresso Freddo (5) 71.5kg
J: Mr C Dowson
26.00 6.00
4 Intense Style (3) 71.5kg
J: Mr J Harding
3.70 1.55
5 Gabrial The Tiger (12) 71kg
J: Mr B Lynn
13.00 3.60
6 Gabrial's Kaka (11) 70.5kg
J: Mr K Wood
13.00 3.60
7 Baltic Prince (7) 69.5kg
J: Mr G Gilbertson
15.00 4.00
8 Fire Tree (6) 69kg
J: Mr S Walker
6.50 2.15
9 Misu Pete (8) 67.5kg
J: Mr C A Jones
15.00 4.00
10 Boots And Spurs (9) 67kg
J: Mr Gareth Newmarch
21.00 5.00
11 Mr Red Clubs (1) 67kg
J: Mr F Tett
26.00 6.00
12 Bell Heather (4) 67kg
J: Mr P Millman
7.50 2.40
Sort By Number Sort By Dividend Sort By Name
Win, Eachway and Place (Pays 1,2,3)
Favourite vs Field
Intense Style 3.70
Any Other Runner 1.25