Coming Up...
4:27:27
English Open 1st Round Live
Neil Robertson 1.07
Ross Muir 8.75
English Open 1st Round Live
Allister Carter 1.32
Rory McLeod 3.40
International Friendly Live
Kuwait 56.00
Draw 26.00
Australia 1.01
BGL BNP Paribas Luxembourg Open 1st Round Live
Anna Schmiedlova 7.75
Donna Vekic 1.09
Kremlin Cup 1st Round Live
Yulia Putintseva 1.77
Irina-Camelia Begu 2.09
Denmark Handball Mens Matches
2m
Ribe-Esbjerg 1.46
Sonderjyske 2.67
Super50 Match
32m
Guyana 1.12
Canada 6.00
Super50 Match
32m
West Indies B 2.55
Windward Islands 1.50
WTA Moscow Match
32m
Lesia Tsurenko 2.44
Daria Kasatkina 1.56
WTA Luxembourg Matches
32m
Anna Blinkova 1.95
Tatjana Maria 1.86
Croatia A1 Liga Matches
32m
Cibona -24.0 1.93
GKK Sibenik +24.0 1.88
English Open Match
32m
Joe Perry 1.27
Daniel Wells 3.65
English Open Match
32m
Zhang Yong 1.45
Chen Feilong 2.90
English Open Match
32m
Martin Gould 1.18
Billy Joe Castle 4.90
English Open Match
32m
Tian Pengfei 1.43
Nigel Bond 2.84
English Open Match
32m
Ben Woollaston 2.26
Graeme Dott 1.62
English Open Match
32m
Jamie Clarke 1.86
Adam Stefanow 1.95
English Open Match
32m
Mark Selby 1.03
Sanderson Lam 13.00
English Open Match
32m
Michael White 2.10
Hossein Vafaei 1.70
International Friendlies
32m
Saudi Arabia 1.77
Draw 3.45
Iraq 4.80
Rosehill Race 7 - Golden Slipper 2018
Distance: 1200
Track: Soft6
Weather: Showery
Start Time: 4:10 PM
Final Results
Winners STAB NSWTAB TATTS SP TF
1st
11. Estijaab (17) 54.5kg
J: Brenton AvdullaT: M, W & J Hawkes
9.20 8.90 8.80 8.50 9.00
3.60 3.50 3.40    
2nd
12. Oohood (11) 54.5kg
J: Zac PurtonT: Tony Mcevoy
4.60 4.80 4.40    
3rd
10. Sunlight (5) 54.5kg
J: Luke CurrieT: Tony Mcevoy
2.20 2.30 2.20    
Exotics
Quinella (11/12) 74.60  
Exacta (11/12) 129.00  
Trifecta (11,12,10) 708.30  
First Four (11,12,10,1) 3509.00  
# Form Runner (Barrier) Official Flucs Fixed WinFixed PlaceBest TOTE + Start Price Best of 3 Totes (Place)
1 111
Form
Written By (4) 56.5kg
J: Jordan ChildsT: G M Begg
4.8 5.00 1.85 4.80 2.10
2 x11
Form
Santos (7) 56.5kg
J: Tim ClarkT: G Waterhouse & A Bott
11 14 15 16 18.00 4.60 16.00 4.50
3 11
Form
Alymerton (8) 56.5kg
J: Tommy BerryT: Jean Dubois
16 17 16 17 18.00 4.60 17.00 4.60
4 110
Form
Long Leaf (19) 56.5kg
J: Blake ShinnT: D & B Hayes & T Dabernig
41 31 41 41.00 9.50 41.00 10.50
5 x1L
Form
Performer (16) 56.5kg
J: Hugh BowmanT: C J Waller
8.5 9.5 8 7.5 8.00 2.50 7.50 3.00
6 142
Form
Ef Troop (2) 56.5kg
J: Jason CollettT: T J Gollan
17 19 20 21 26.00 6.00 21.00 6.40
7 314
Form
Prarie Fire (6) 56.5kg
J: Mark ZahraT: M G Price
31 41 31 34.00 8.00 31.00 10.60
8 162
Form
Sandbar (3) 56.5kg
J: Christian ReithT: Brad Widdup
19 14 13 14 13.00 3.60 14.00 4.50
9
Enbihaar
Scratched @ 14:20 23/03/18
10 111
Form
Sunlight (5) 54.5kg
J: Luke CurrieT: Tony Mcevoy
5 5.00 1.85 5.00 2.30
11 121
Form
Estijaab (17) 54.5kg
J: Brenton AvdullaT: M, W & J Hawkes
9 7.5 8 8.5 8.50 2.60 8.50 3.60
12 323
Form
Oohood (11) 54.5kg
J: Zac PurtonT: Tony Mcevoy
19 15 16 17 17.00 4.40 17.00 4.80
13 x12
Form
Fiesta (20) 54.5kg
J: Kerrin McevoyT: C J Waller
21 26 31 26 34.00 8.00 26.00 8.20
14 112
Form
Sizzling Belle (1) 54.5kg
J: Kathy O'haraT: N J Olive
61 91 101 91 81.00 18.00 91.00 13.10
15 x31
Form
Seabrook (12) 54.5kg
J: Damien OliverT: M G Price
9 13 14 13 13.00 3.60 13.00 3.50
16 574
Form
Secret Lady (13) 54.5kg
J: Ben MelhamT: G Portelli
101 151 201 251.00 51.00 201.00 34.10
17 x74
Form
Qafila (1E) (10) 54.5kg
J: Craig WilliamsT: D & B Hayes & T Dabernig
31 41 51.00 9.50 41.00 10.80
18
Gongs (2E)
Scratched @ 07:57 24/03/18
19
Legend Of Condor (3E)
Scratched @ 07:57 24/03/18
20
Spin (4E)
Scratched @ 07:57 24/03/18
Sort By Number Sort By Dividend Sort By Name
Win, Eachway and Place (Pays 1,2,3)